Кафеав шеќер и стевиа

Трпезен засладувач, наменет за исхрана. Една мала лажичка од производот обезбедува приближно иста слаткост како и 2 мали лажички шеќер. Без разлика дали печете, мешате или попрскувате, можете да ја преполовите вашата нормална порција на шеќер без да го преполовите вкусот. Ова значи 50% помалку внес на калории.
Производи кои се неизоставен дел на секоја кујна