Витанез

Витанез Екстра мајонезот е деликатесен производ со врвен квалитет.

Витанез

посен мајонез

Посен Витанез мајонезот е деликатесен производ со врвен квалитет, без јајца, холестерол и 50% помалку масти.

Кечап

благ

Кечапот од Витаминка е вкусен, незаменлив прилог кон сите пици, сендвичи, домашни пецива, тестенини и останати специјалитети.

Пица кечап

благ

Секогаш кога сакате да си подготвите пица го имате на располагање пица кечапот како совршен додаток на вашиот специјалитет кој никого нема да остави рамнодушен.

Сенфот е најдобриот пријател на вашиот хот дог, а неговиот интензивен вкус и мирис го прави секое јадење повозбудливо и повкусно.

Срирача

Sriracha сосот на Витаминка од лута чили пиперка е вкусен прелив за бургери, печења, свежи салати. Неодолив хот чили сос кој е одличен додаток за секоја кујна. 

Соја сос

Супериор Лајт

Лесниот соја сос е совршен за ароматизирање на храна со маринирање, за готвење и макање, одличен за зачинување на ориз и чипс.

BBQ

Скара сос

BBQ Barbecue Sauce – е сос за скара што ќе го збогати вкусот на вашата скара.

Мексикано

Додадете го вкусот на Мексико во вашата кујна! Разиграјте го вашиот оброк со сосот Мексикано, нека вашиот домашен специјалитет го добие луткастион мексикански шмек.

Талиано

Вклучете го Талиано во вашиот омилен оброк и вкусете ја одличната комбинација на доматен сос со говедско месо.