Бонитас со вкус на пилешко

Интересните 3D форми и одличниот вкус ги прават Бонитас со вкус на пилешко неодоливи за сите возрасти. Месечините, ѕвездите и кругчињата со вкус на пилешко се одличен избор без разлика дали се работи за куса прошетка или забава со вашите пријатели.

Состав

Компиров скроб, дехидриран компир, оризово брашно, пченично брашно, сончогледово масло, сол, растителен екстракт од пиперка, куркума арома на пилешко: (лактоза, пченично брашно, сол, шеќер, кромид, малтодекстрин од компир, зачини, калиум фосфат, силициум диоксид, екстракт од пиперка, лимонска киселина). Производот содржи пченично брашно (глутен) и лактоза.

Погледнете ги различните амбалажи и пакувања на слајдерот
Продолжи да грицкаш и пробај ги другите вкусови