СОС ОД ЧЕДАР (GLUTEN FREE)

Со прекрасен вкус и светло жолта боја, сосот од чедар совршено ги надополнува хамбургерите, помфритот, начосот, сендвичите, палачинките и такото.

БУРГЕР СОС (GLUTEN FREE, VEGETARIAN)

Вкусниот Бургер сос одлично ги надополнува сите бургери, со месо или зеленчук, сендвичи, а идеален е и како сос за печени компири и помфрит.

ФЕТА ПРЕЛИВ (GLUTEN FREE)

Најсвеж и превкусен грчки прелив! Со фета, екстра девствено маслиново масло, јаболков оцет, оригано и други билки. Одлично се вклопува во салати (ладни или топли), сендвичи, а идеален е и како намаз.

СОС ОД МАЈОНЕЗ И СЕНФ (GLUTEN FREE, VEGETARIAN)

Вкусниот сос од мајонез и сенф, одлично одговара со сите меса, сендвичи и салати, а идеален е и како намаз. Често се користи и како дресинг и намаз за поховани производи.

ПРЕЛИВ СО МЕД И СЕНФ (GLUTEN FREE, VEGETARIAN)

Популарниот прелив од сенф и мед, кој одлично се вклопува во сите зелени салати, сирења, пилешко и сендвичи. Перфектно одговара и како дресинг и намаз за поховани производи.

ПРЕЛИВ ИЛЈАДА ОСТРОВИ (GLUTEN FREE, VEGETARIAN)

Познатиот прелив Thousand Island, кој се вклопува во сите салати (зелени, со тестенини или морски плодови) и сендвичи, исто така е идеален и како дресинг и додаток на сите бургери.

BBQ

Скара сос

BBQ Barbecue Sauce – е сос за скара што ќе го збогати вкусот на вашата скара.

Мексикано

Додадете го вкусот на Мексико во вашата кујна! Разиграјте го вашиот оброк со сосот Мексикано, нека вашиот домашен специјалитет го добие луткастион мексикански шмек.

Талиано

Вклучете го Талиано во вашиот омилен оброк и вкусете ја одличната комбинација на доматен сос со говедско месо.