Бонитас со вкус на кулен

Бонитас со вкус на кулен е новиот производ од Светот на вкусови. Со својот пикантен вкус ќе ги освои срцата на љубителите на чипсот кои грицкаат во секоја пригода.

Состав

Состојки:пченкарно брашно,пченкарен скроб,пченично брашно, компиров скроб, шеќер, сол, средство за нараснување: натриум бикарбонат, сончогледово масло, зачинскамешавина: (малтодекстрин, сол, засилувачи на вкус: натриум глутаминат и натриум 5′ рибонуклеотид; сурутка во прав, шеќер, зачини: (лук, пиперка),ароми, растително масло, средство против згрудување: силициум диоксид. Производот содржи млечни состојки, соја и глутен.

Погледнете ги различните амбалажи и пакувања на слајдерот
Продолжи да грицкаш и пробај ги другите вкусови