Бонитас со вкус на пиперка

Бонитас со вкус на пиперка со својот пикантен вкус носи свежина во светот на чипсовите. Интересната форма и вкусот на пиперка ги прави неизоставен дел од секоја забава, но и одлична ужинка.

Состав

Пченкарен скроб, пченкарно брашно, сончогледово масло, сол, арома на пиперка (сол, пченично брашно, засилувачи на вкус: натриум глутаминат, динатриуминозинат, динатриумгуанилат, зачини:(пиперка, кромид, лук. чили, црн бибер, мајчина душица, оригано), декстроза, хидрогенизирани растителни масти, ароми, зачиниски смеси, лимонска киселина, силициум диоксид, екстракт од црвена пиперка). Производот содржи пченично брашно (глутен).

Погледнете ги различните амбалажи и пакувања на слајдерот
Продолжи да грицкаш и пробај ги другите вкусови