Црн бибер (мелен)

1кг

За повкусни јадења на вашата трпеза, додадете го мелениот цимет на Витаминка.

Прашок за пециво

1кг

За повкусни пецива на вашата трпеза користете го Прашокот за пециво на Витаминка Прилеп!

Сода бикарбона

1кг

Сода бикарбоната во прашкаста варијанта, произведена според високите стандарди на Витаминка, е производ со врвен квалитет, направен од најдобрите состојки, кој доаѓа во практично пакување за лесна примена!

Ванилин шеќер

1кг

За совршен вкус на вашите торти и колачи, збогатете ги со Ванилиниот шеќер на Витаминка Прилеп кој ќе додаде блага егзотична нота со неверојатен квалитет и вкус кој плени!

ЛИМОНТУС

Прашкастите производи на Витаминка се неопходна состојка за приготвување и зачинување на голем број јадења и десерти.

ПАНКО

За свежина и мекост на лебот и белите пецива, за подолг временски период и за подобрување на нивниот изглед и вкус.