Куркума

Еден од најздравите зачини кои го збогатува секое јадење со уникатен вкус.

Кари

Одличен зачин кој одговара со скоро секое јадење, а најдобра комбинација создава со тестенини и пилешко месо.

Оригано

Ориганото е совршен додаток на секоја пица, салата, како и на сите тестенини.

Зачин за пилешко

Пикант

Витаминка ви ја претставува мешавината од зачини специјално комбинирани за подготовка на вкусно пилешко месо.

Зачин за помфрит

Доколку некогаш сте се запрашале зошто компирите во рестораните се повкусни од вашите домашно подготвени, тогаш конечно го имате одговорот.

Зачин за скара

Брилирајте на секој излет со најдобрата скара што вашите пријатели некогаш ја пробале.

Морска сол

Секогаш имајте ја највкусната салата подготвена со крупна морска сол.

Бел бибер

во зрно

Доколку сакате да го подготвите совршеното пире, или совршената крем-супа, тогаш препорачливо е да го користите белиот бибер.

Кафеав шеќер и стевиа

Трпезен засладувач, наменет за исхрана. Една мала лажичка од производот обезбедува приближно иста слаткост како и 2 мали лажички шеќер. Без разлика дали печете, мешате или попрскувате, можете да ја преполовите вашата нормална порција на шеќер без да го преполовите вкусот. Ова значи 50% помалку внес на калории.

Црн бибер

(зрно)

Зрнестиот црн бибер на Витаминка е неопходна состојка за приготвување и зачинување на вашите салати, супи, чорби и оброци.

Црн бибер

(мелен)

За приготвување на вкусен оброк секогаш ви се потребни квалитетни и природни состојки кои ќе го збогатат вкусот.

Прашок

за пециво

За повкусни пецива на вашата трпеза користете го Прашокот за пециво на Витаминка Прилеп!

Лимонтус

Прашкастите производи на Витаминка се неопходна состојка за приготвување и зачинување на голем број јадења и десерти.

Ванилин

шеќер

За совршен вкус на вашите торти и колачи, збогатете ги со Ванилиниот шеќер на Витаминка Прилеп кој ќе додаде блага егзотична нота со неверојатен квалитет и вкус кој плени! 

Панко

За свежина и мекост на лебот и белите пецива, за подолг временски период и за подобрување на нивниот изглед и вкус.

Цимет (Мелен)

За повкусни јадења на вашата трпеза, додадете го мелениот цимет на Витаминка.

Кокосово

брашно

Додајте тропски шмек на вашите домашно подготвени торти и колачи со Кокосовото брашно на Витаминка! 

Шеќер

во прав

Збогатете го вкусот на вашите торти и колачи со шеќерот во прав на Витаминка Прилеп!

Пире

компир

Збогатете ја вашата трпеза со вкусен ручек направен од Компир Пирето на Витаминка!

Какао

Во ладните зимски денови, направете си оригинален какао топол напиток од Какао правот на Витаминка Прилеп или вксуни торти и колачи за празничната трпеза! 

Стевиа

Стевиа е засладувач од природно потекло.