Куркума

Еден од најздравите зачини кои го збогатува секое јадење со уникатен вкус.

Кари

Одличен зачин кој одговара со скоро секое јадење, а најдобра комбинација создава со тестенини и пилешко месо.

Оригано

Ориганото е совршен додаток на секоја пица, салата, како и на сите тестенини.

Зачин за пилешко

Пикант

Витаминка ви ја претставува мешавината од зачини специјално комбинирани за подготовка на вкусно пилешко месо.

Зачин за помфрит

Доколку некогаш сте се запрашале зошто компирите во рестораните се повкусни од вашите домашно подготвени, тогаш конечно го имате одговорот.

Зачин за скара

Брилирајте на секој излет со најдобрата скара што вашите пријатели некогаш ја пробале.

Црн бибер

(зрно)

Зрнестиот црн бибер на Витаминка е неопходна состојка за приготвување и зачинување на вашите салати, супи, чорби и оброци.

Црн бибер

(мелен)

За приготвување на вкусен оброк секогаш ви се потребни квалитетни и природни состојки кои ќе го збогатат вкусот.

Шлаг

крем ванила

Шлаг кремот од ванила користете го за декорација на торта, овошна салата и сѐ што може да ја разбуди вашата фантазија и каде што сакате да додадете вкусен шмек на ванила.

ГОВЕДСКА СУПА

СО ТЕСТЕНИНИ

Супите од Витаминка претставуваат синоним за квалитет кои се широко прифатени како во нашата земја така и во светот.

Посна крем

супа од печурки

Супите од Витаминка претставуваат синоним за квалитет кои се широко прифатени како во нашата земја така и во светот.

Дафинка

Дафинка е универзален зачин кој се користи за подобрување на вкусот на сите видови јадења без оглед на тоа дали содржат месо или не.

Прашок

за пециво

За повкусни пецива на вашата трпеза користете го Прашокот за пециво на Витаминка Прилеп!

Шлаг

крем чоколадо

Шлаг кремот со чоколаден вкус можете да го користите за декорација на торта, колачи, ролати и сѐ што може да ја разбуди вашата фантазија и каде што сакате да додадете вкусен чоколаден шмек.

Топстер

јагода

Преливот од јагоди Топстер од Витаминка претставува извонреден и незаменлив прилог на голем број десерти.

Лимонтус

Прашкастите производи на Витаминка се неопходна состојка за приготвување и зачинување на голем број јадења и десерти.

Шлаг

пена

Шлаг пената и кремовите користете ги за декорација на торта, овошна салата и сѐ што може да ја разбуди вашата фантазија.

Топстер

карамел

Преливот од карамела Топстер од Витаминка претставува извонреден и незаменлив прилог на голем број десерти.

Ванилин

шеќер

За совршен вкус на вашите торти и колачи, збогатете ги со Ванилиниот шеќер на Витаминка Прилеп кој ќе додаде блага егзотична нота со неверојатен квалитет и вкус кој плени! 

Панко

За свежина и мекост на лебот и белите пецива, за подолг временски период и за подобрување на нивниот изглед и вкус.

Цимет (Мелен)

За повкусни јадења на вашата трпеза, додадете го мелениот цимет на Витаминка.

Кокосово

брашно

Додајте тропски шмек на вашите домашно подготвени торти и колачи со Кокосовото брашно на Витаминка! 

Сода бикарбона

Сода бикарбоната во прашкаста варијанта, произведена според високите стандарди на Витаминка, е производ со врвен квалитет, направен од најдобрите состојки, кој доаѓа во практично пакување за лесна примена!

Шеќер

во прав

Збогатете го вкусот на вашите торти и колачи со шеќерот во прав на Витаминка Прилеп!

Какао

Во ладните зимски денови, направете си оригинален какао топол напиток од Какао правот на Витаминка Прилеп или вксуни торти и колачи за празничната трпеза!